Kapadokya Gezi Programı

 

 

Şeneller Tur – Kapadokya Turu

8-9 Haziran 2019

2013 Model Mercedes Travego ile Ulaşım

5 Yıldızlı Konaklama

2 Gece 2 Gün

 

1.Gün. ( Afyon- Nevşehir-Göreme Açık Hava Müzesi – Üç Güzeller – Güvercinlik Vadisi – Ürgüp – Mustafa Paşa – Asmalı Konak )

 

Değerli Konuklarımız;

Cuma Gecesini Cumartesiye bağlayan Gece yarısı Saat 01:30’da Afyon İmaret Camii Önünden Hareket ediyoruz.Gece Yolculuğumuzun ardında Sabah Saatlerinde Nevşehir bölgesine ulaşıyoruz.Açık büfe alacağımız sabah kahvaltısının (Ücretsiz) ardından gezimiz başlıyor.

 

Kapadokya bölgesinin en yüksek noktalarından biri olan Uçhisar kalesini panoramik olarak görüyor ve eski adıyla Korama bugünkü adıyla göreme vadisi içinde bulunan Kızlar manastırı, St. Barbara şapeli, Yılanlı kilise, Elmalı kilise, Aziz Basil şapeli, Mutfak ve Kiler gezileri sonrasında duvarlarındaki freskler nedeni ile diğer kaya kiliselerden ayrılan tokalı kiliseyi geziyoruz. Yörede çıkartılan onyx taşının işlenip hediyelik eşya haline gelene kadar geçirdiği evreleri görüyoruz. Sizlere verilen alışveriş molası sonrasında Şapkalı peribacalarının güzel örneklerinden olan üç güzeller peribacaları ve güvercinlik vadisinde vereceğimiz fotoğraf molalarının ardından Taş işçiliği ile ünlü Sinasosa geliyoruz. Asmalı Konak dizisine ev sahipliği yapan ilk konağın bulunduğu bu şirin kasabada yapacağımız yürüyüş onrasında Ürgüp merkezinde sizlere serbest zaman veriyoruz. Sonrasında çevrede yetiştirilen üzümlerden elde edilen Şarapların üretildiği şarap mahzeninde vereceğimiz alışveriş molasının ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

 

Sabah Kahvaltısı: İlk günkü sabah Açık Büfe Alınacak Olup,Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği: Uranos Restoran ( Çorba, Salata, Pastırmalı Kuru Fasulye, Çömlek Kebabı )

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Kapadokya Otelleri:Suhan Otel, Taşsaray Otel,Altınöz Otel,Perisia Otel,Mustafa Otel

 

2.Gün.( Derinkuyu Yeraltı Şehri – Narlıgöl – Ihlara Vadisi– Paşabağ-Avanos – Çavuşin Kasabası – Dervent –– Çanak Çömlek Atolyesi )

 

Ekstra Balon Turu / 130,00 Euro(İsteğe Bağlı Katılım), Sabah saat 5.00-05.30 arası, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar uzman ekipler tarafından uçuşa hazırlanırken, kahvaltımızı hafif bir şekilde yapıyoruz. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlayacaklardır. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş sonunda konuklarımız için özel bir kutlama yapılacak, ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. 07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar kendi araçlarımızla konakladıkları otellerine bırakılacaktır.

 

Değerli Konuklarımız; Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Kapadokya’ya bölgesinde bulunan yer altı şehirlerinin en güzel örneklerinden biri olan Derinkuyu yeraltı şehri veya Kaymaklı yeraltı şehrine gidiyoruz. Tünelleri, kiliseyi, yemekhane, kiler ve depo gibi yaşam birimlerini gördükten sonra yolumuzun üzerinde krater gölü olan Narlıgöl’de fotoğraf molası veriyor ve çaylarımızı yudumluyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Melendiz Çayının oluşturduğu bir kanyon vadi olan Ihlara vadisine ulaşıyoruz. 14 km uzunluğunda 150 m. derinliğinde 300 m. genişliğinde ve 28 kıvrımdan oluşan bu doğa harikası vadide keşişlerin inzivaya çekildiği kiliselerden birkaç tanesi Ağaçaltı kilisesi, Yılanlı kilise ve Sümbüllü kiliseleri geziyoruz. Ihlara vadisi gezimiz sonrasında Kızıl ırmağın kıyısında kurulan Çanak-Çömlek yapımı ile ünlü Avanos’a hareket ediyoruz. Hititlilerden günümüze miras kalan Çömlekçi çarkını kullanan ustaların bizlere sunacağı gösteriyi izliyor ve alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Öğle yemeğimizi otantik bir restoranda yöreye özgü yemekler eşliğinde alıyoruz. Yemek sonrasında eskiden Rumların yaşadığı Çavusin kasabasını geziyoruz. El tezgâhlarında dokunan yöreye özgü halıların imal edildiği halı dokuma atölyesinde bizlere verilen bilgileri dinlerken çaylarımızı yudumluyoruz. Peribacası oluşumlarının en güzel örneklerini görebileceğimiz Paşabağı gezimizde bölgedeki dervişlerin inzivaya çekildikleri peribacalarının arasında yürüyüş yapıyoruz. Değişik şekillere benzetilen peri bacalarının bulunduğu Dervent vadisinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Akşehir’e Dönüş yolculuğumuz başlıyor.(Tahmini ulaşım 21:30-22:00) Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapılacak otelde açık büfe kahvaltı alınacaktır.

 

Öğle Yemeği: Han Restoran ( Açık Büfe )

 

Akşam Yemeği: Dönüş akşam yemeği fiyata dahil olmayıp dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır.

 

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler

 

2013 Model Mercedes Travego ile Ulaşım

Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı,

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

1618 Sayılı Zorunlu Seyahat sigortası,

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

Açık Büfe 1 Akşam Yemeği,

Otopark Ücretleri,

 

Araç içi Sıcak Soğuk İkramlar

 

Gezi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri,

Dönüş Akşam Yemeği,

Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze ve ören yerlerini ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz Müze girişlerinde müze kartı veya giriş bileti alabilirler. )

 

Genel Şartlar

 

Müze Kart

 

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar.

Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

Genel Şartlar

Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez.

4 gece üzeri turlarda hergün sıra atlayacak şekilde rotasyon uygulaması yapılmakta olup, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda Şeneller Turizm misafirlerine 2(iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Kokartlı Profesyonel Rehberler

 

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

Rehber Tavsiyesi

 

Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın Varsa ilaçlarınız Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.